100% villavildist madratsikate 60x120cm voodile

- suurepärane looduslik ja biolagunev alternatiiv kilelinadele;
- hülgab niiskust ja mustust ning hoiab madratsi puhta ning kuivana;
- on mõnusalt õhku läbilaskev ja kehatemperatuuri reguleeriv- jahedal ajal annab voodis, vankris (või kelgul) lapsele sooja, soojal ajal tagab loomuliku õhuringluse ja viib niiskuse kehast eemale;
- on antibakteriaalne ja hügieeniline kiht lapse külje all;
- sobib ideaalselt ka beebidele mähkimise aluseks ja õhuvannide tegemiseks või isegi täiskasvanu võimlemismatiks;
- seda on mugav kokku voltida ja kaasas kanda.

Vildil ei ole õmblusi ega kumme, mistõttu saad seda vajadusel oma soovi järgi väiksemaks lõigata.
Lisa ostukorvi
39 €
Koostis: 100% lambavill

Villavilt sisaldab looduslikku lanoliini ja on kohe kasutamiseks valmis, kuid soovitan selle siiski enne kasutamist lanoliinivees läbi leotada, et lanoliinikihti värskendada.

Peab arvestama, et villavilt on niiskust tõrjuv, kuid mitte täielikult veekindel. Kui lanoliini on villas vähe või pissikogus suur ja siis sellele survet avaldada (näiteks pikutada), võib see vildi sisse ja isegi sellest läbi imbuda. Et olla 100% kindel, et sealt midagi madratsile ei leki, pane villavildi ja voodilina vahele niiskust imav (frotee)rätik, leota villavilti aeg-ajalt lanoliinivees või aseta villavildi alla kilelina (sellisel juhul on kilelina küll kasutuses, kuid see ei ole otse lapse voodilina all ja ei aja teda higistama ning ei mõjuta tema heaolu ja und). Vill annab hingava, temperatuuri reguleeriva ja antibakteriaalse kihi. Kui juhtub lekkeid, saab selle tuulutades puhtaks, kuna lanoliin lagundab uriini soolaks ja veeks.

Kasutamine: 
- Madratsikattena- aseta villavilt vastu madratsit ning selle peale pane voodilina. Kui lapsel esineb palju mähkmelekkeid või on piima tagasiheide, pane villavildi ja voodilina vahele (frotee)rätik, mis imab suurema koguse vedelikku endasse.
- Mähkimise aluslinana ja õhuvannide tegemiseks- aseta villavildi peale pehme imav rätik, mis suurema koguse uriini endasse imab. 
- Vankris või kelgul saad vilti kasutada täpselt sellisena, nagu ta on- imavat kihti pole peale vaja lisada.

Hooldamine:  Kui vilt saab märjaks, riputa see tuppa kuivama või õue tuulduma. Pärast kuivamist on vilt uuesti kasutamiseks valmis, kuna tänu lanoliinile on see isepuhastuv- lanoliin lagundab uriini ja tõrjub mustust ning niiskust. Leota villavilti mõned korrad aastas lanoliinilahuses, et kulunud lanoliinikihti taastada- kasuta emulsiooni tegemiseks 1spl lanoliini ja 1-2spl seepi.
Vajadusel õrn pesemine 30 kraadiga käsitsi või pesumasinas villaprogrammiga spetsiaalselt villa pesemiseks mõeldud vahendiga.